AC W031 BFC wtryskiwacze lpg

AC W031 BFC wtryskiwacze lpg

Dowiedz się więcej o nowych wtryskiwaczach lpg AC W031 BFC. W tym wpisie pokazuję jakie są możliwości tych

AC W031 nowy stary wtryskiwacz lpg

Wtryskiwacze AC W031 BFC i AC W031 STD to najnowsze dziecko białostockiej firmy AC. To ta sama firma które jest producentem sterownika gazowego Stag Qbox i ogólnie całej rodziny sterowników lpg Stag. Wtryskiwacze występują w dwóch wersjach „STD” o standardowej wydajności oraz „BFC” o podwyższonej wydajności. Dobry serwis lpg Ursynów będzie wiedział którą wersję zastosować do konkretnego modelu silnika.

Wtryski gazowe AC W031 pojawiły się na rynku w 2019 roku. Wywodzą się bezpośrednio od znanych i cenionych wtryskiwaczy lpg AC W03. Poniżej możesz zobaczyć bezpośrednie porównanie zewnętrznego wyglądu obu wtrysków gazowych lpg.

 

wtryskiwacz AC W031

AC W03 wtryskiwcz lpg

Jak sam widzisz od razu rzuca się w oczy, że wtryskiwacze AC W031 wizualnie wyglądają jak „odchudzona wersja” wtryskiwaczy AC W03. W innym moim wpisie możesz zobaczyć jak wygląda montaż instalacji lpg z wtryskami AC W03 //lpgmasters.pl/lpgtech-tech-duo-renault-clio/. Wtryski AC W031 w praktyce zajmują trochę mniej miejsca pod maską samochodu. Jaka to wielka zaleta wie każdy kto miał kiedykolwiek kontakt z naprawą lub montażem instalacji lpg. Natomiast sama zasada działania i 90% budowa obu wtryskiwaczy jest taka sama. „Magia” kryje się w tych pozostałych 10% różnic w budowie obu wtryskiwaczy lpg. Dlatego warto się przyjrzeć nieco dokładniej tym wtryskiwaczom gazowym.

Parametry techniczne AC W031 BFC

  • Wtryskiwacze są tak skonstruowane tak, że ich obudowa jest jednocześnie radiatorem. Dlatego odprowadzanie ciepła w tych wtryskach jest lepsze niż w innych konstrukcjach. W efekcie z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że prawdopodobieństwo przegrzania się cewki wtryskiwacza jest mniejsze.
  • Inna bardzo ważna zmiana to wydłużony skok tłoczka podobnie dysza ma teraz średnicę 3,4mm zamiast 2,9mm jak to jest we wtryskiwaczu AC W03.
  • Zdecydowanie poprawiona jest wydajność wtryskiwacza. Wtrysk AC W031 ma wydajność 145L/min. To sporo więcej niż standardowy wtryskiwacz AC W03. W efekcie wtryskiwacz potrafi obsłużyć moc do 57KM/cylinder. To jest na prawdę dużo. Choć trzeba przyznać, że są wtryskiwacze lpg które maja jeszcze większą wydajność. Na przykład wtryskiwacze Magic Jet FX potrafią poradzić sobie z mocą nawet 70-80KM/cylinder.
  • Inna miła cecha tych wtryskiwaczy to, to że tłoczki pokryte są teflonem. Dzięki temu minimalizuje się niepożądane zjawisko „klejenia” się wtrysków w niskich temperaturach.
  • Wtryski można łączyć w sekcje o dowolnej długości. Możesz na przykład połączyć w szereg 6 wtryskiwaczy gazowych bez uszczerbku dla ich pracy.
  • Wtryskiwacz ma bardzo szeroki zakres temperatury pracy od -40ºC aż do 120ºC. Szczególnie szeroki zakres pracy  niskich temperaturach jest bardzo ważny. Dzięki temu wtryskiwacze gazowe nie uszkodzą się podczas pracy w zimie.

Warto żebyś wiedział, że producent daje 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów !!!

Czy te wtryskiwacze gazowe maja jakąś wadę? Hmmm…. po chwili zastanowienia przychodzi mi do głowy jedna sprawa. Wydaje mi się, że wtryski odrobinę głośno pracują. Jednak czy to jest poważna wada?

 

Wtryskiwacze AC W031 – moja opinia

Miałem okazję już parę razy zetknąć się z tymi wtryskiwaczami i mogę śmiało powiedzieć, że robią bardzo dobre wrażenie. Należą do grupy najszybszych wtryskiwaczy lpg w swojej klasie. Widziałem jak bez problemu potrafiły obsłużyć silnik H6 w Subaru Outback. A wierz mi, że Subaru zwłaszcza z silnikiem H6 wymaga instalacji lpg złożonej z wysokiej jakości podzespołów.

Oczywiście wtryski AC W031 możesz założyć  lub podmienić niezależnie od tego jaki masz sterownik gazowy. Najlepiej będą współpracować ze sterownikami lpg firmy AC, takimi jak choćby  Stag 300 czy Stag Qbox. To jest oczywiste bo firma AC jest producentem obu produktów i siłą rzeczy dba aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Jednak  AC W031 będzie doskonale współpracował z każdym inny nowoczesnym sterownikiem lpg. W efekcie niezależnie czy masz komputer gazowy KME Nevo, Lpgtech Duo albo Zenit Blue Box lub podobnej klasy komputery gazowe bez problemu możesz założyć w swoim samochodzie wtryskiwacze AC W031.

Mówiąc krótko POLECAM !