Tabliczka znamionowa na fabrycznym zbiorniku lpg homologacja zbiornika lpg

 

A — data do kiedy zbiornik może być użytkowany.

B — dopuszczenie Transportowego Dozoru Technicznego

C — homologacja na zgodność z Regulaminem 67R01 EKG ONZ

D — nazwa producenta zbiornika LPG

E — wymiary zbiornika LPG

F — pojemność

Czym jest homologacja zbiornika LPG

Homologacja zbiornika lpg jest wystawiana dla każdego zbiornika indywidualnie w fabryce. Każdy wyprodukowany zbiornik LPG przechodzi określone przepisami badania techniczne. Po ich pozytywnym przejściu otrzymuje specjalny dokument potwierdzający dopuszczenie do użytkowania. Dokument ten nazywany jest różnie : paszport  zbiornika LPG , homologacja zbiornika LPG. Zaświadczenie o homologacji zbiornika LPG jest wymaganym dokumentem podczas obowiązkowych badania technicznego pojazdu na jakie kierowany jest pojazd bezpośrednio po montażu instalacji LPG. Diagnosta sprawdza stan instalacji LPG oraz niezbędne dokumenty jakie powinien posiadać właściciel pojazdu z zamontowana instalacją LPG.

Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG

Zbiornik dopuszczony jest do użytkowania na okres 10 lat. Zdarza się, że wszystkie lub niektóre dokumenty związane z montażem instalacji LPG zaginą. W takiej sytuacji najprostsza i najmniej kłopotliwa droga postępowania polega na tym aby zgłosić się do firmy która profesjonalnie zajmuje się montażem instalacji LPG w pojazdach i za jej pośrednictwem uruchomić procedurę uzyskania duplikatu homologacji zbiornika LPG.

Dane kontaktowe do naszej firmy znajdziesz tutaj //lpgmasters.pl/kontakt/

Wyślij do nas pocztą elektroniczną, bądź dostarcz osobiście niezbędne dane:

  •  pełną nazwę firmy (lub imię i nazwisko dla osób fizycznych ), adresu wraz z kodem, nr NIP (lub PESEL ), nr telefonu kontaktowego
  • nazwa producenta zbiornika
  • nr fabryczny zbiornika LPG
  • rok produkcji
  • pojemność zbiornika LPG
  • nr homologacji
  • dla zbiornika walcowego(cylindrycznego) trzeba dodatkowo podać jego wysokość, dla zbiornika LPG toroidalnego wewnętrznego (w miejscu koła zapasowego) lub zewnętrznego obowiązkowo należy podać jego wysokość i średnica.

Duplikaty homologacji zbiornika LPG można odebrać osobiście w naszej firmie. Procedura zajmuje zazwyczaj od 7 do 10 dni roboczych. Jeżeli chcesz abyśmy wysłali do Ciebie dokumenty pocztą pamiętaj aby podać dokładny adres na który mają być wysłane dokumenty.

Koszt uzyskania duplikatu homologacji zbiornika LPG to 120zł netto. Procedurę uzyskania duplikatu uruchamiamy po zaksięgowaniu wpłaty.