targi Gasshow marzec 2019

GasShow 2019 targi branży LPG

Relacja z tagów branży LPG GasShow 2019 w Warszawie. Co nowego, na co warto zwrócić uwagę.

GasShow 2019 – fotorelacja

W 2019 roku targi GasShow 2019 powróciły na stare miejsce. Do hali na ulicy Prądzyńskiego w Warszawie. Porównując to do tego co organizatorzy zafundowali wystawcom i gościom to dobry ruch. GasShow 2018 odbył się w centrum Warszawy w hotelu Novotel i była to totalna organizacyjna i wystawowa porażka.  Możesz zobaczyć moją relacje z GasShow 2018 //lpgmasters.pl/gasshow-2018-warszawa/. W zeszłym roku miały inny rozmiar i charakter niż tegoroczne. Zachęcam do zapoznania się z moją relacją z zeszłorocznych targów GasShow 2018.

Reduktor Magic Compact III

Reduktor lpg magic Compact III

Czeska firma HL Propan tradycyjnie przedstawiła swoje flagowe produkty. A więc wtryskiwacze Magic Jet FX oraz reduktor lpg Magic Compact III. Jeszcze kilka lat temu istniało duże prawdopodobieństwo doprowadzenia do awarii instalacji lpg a w pewnych przypadkach nawet samochodu kiedy używało się ten reduktor gazowy.

Producent wprowadził zmiany w budowie reduktora Magic Compact III dzięki czemu w tej chwili można je używać bez strachu. Dobry serwis lpg Warszawa będzie wiedział jak poprawnie pracować z tym reduktorem. Na zdjęciu powyżej widzisz przekrój aktualnie produkowanego , już po modyfikacjach, reduktora Magic Compact III.

SCALMAX - nowy stary gracz

Na targach kolejny raz wystawiała się firma SCALMAX. To kolejny zawodnik z białostockiej stajni autogazowej. Patrząc na sterowniki jakie pokazali mam wrażenie, że ta firma wcześniej istniała pod inną nazwą.

Wyróżnia ich to, że mają w swojej ofercie instalację lpg do samochodów z silnikiem Diesla. Gazodiesel to nisza rynkowa, na którą liczyły wszystkie polskie firmy produkujące instalacje gazowe. Spodziewali się wszyscy swego czasu, że otworzy się nowy ciekawy rynek samochodów dostawczych, TIR-ów dla autogazu. Z różnych powodów życie bardzo brutalnie zweryfikowało i sprowadziło na ziemię wszystkich zainteresowanych.

Na dzień dzisiejszy chyba tylko firma SCALMAX oficjalnie prezentuje swoja instalację do gazodiesla. Nie wykluczam, że jeszcze firma AC coś próbuje ugrać ze swoją instalacją, jednak oni raczej nie chwalą się szczególnie swoimi osiągnięciami na tym polu. daje to do myślenia.

Jeżeli chcesz spróbować zagazować silni Diesla to kontaktuj się z firma SCALMAX.

firma scalmax sterownik Bison
scalmax wtryskiwacz lpg Raptor

Z obowiązku wspomnę jeszcze, że SCALMAX wprowadził do swojej oferty „własne” wtryskiwacze lpg.  Patrząc na pokazane w gablocie wtryskiwacze trudno nie odnieść wrażenia , że to wtryski Barracuda albo wtryskiwacze YETI pod nową nazwą Raptor. Taka sprzedaż starego produktu pod nową nazwą to nic nadzwyczajnego, często się taki manewr stosuje.

Jeżeli faktycznie intuicja mnie nie myli i wtryskiwacze lpg Raptor to tak na prawdę Barracuda albo wtryski YETI to jeżeli będą miały dobrą cenę to bez obaw będzie można ich używać.

GasShow 2019 - ciekawostki i egzotyka

tester wtryskiwaczy lpg

Na zakończenie ciekawostki i trochę smaków orientu. Polski producent przedstawił maszynę do testowania sprawności i wydajności wtryskiwaczy lpg.Urządzenie robi wrażenie. Mimo to myślę, że podobne wrażenie robi cena tego ustrojstwa. Traktuję to urządzenie wyłącznie jako ciekawostkę. Wątpię żeby z powodów finansowych jakikolwiek warsztat gazowy zdecydował się na kupno tego testera. A przemysłowi producenci wtryskiwaczy lpg maja swoje, wykonane na zamówienie zdecydowanie lepsze maszyny.

Kolejna ciekawostka to stoisko producenta pokrowców na koło zapasowe. W sumie drobnostka ale bywa to miły dodatek przy montażu instalacji lpg. Więcej nie będę się rozpisywał bo w sumie o czym?  Pokrowiec jak pokrowiec.

pokrowce na koło zapasowe

Jak zwykle na targi GasShow przybywa mocna ekipa z dalekiego wschodu. Turcy, Chińczycy, Hindusi do tego jeszcze dokładają się Bułgarzy, Ukraińcy.

Firmy te oferują zwykle różnego rodzaju armaturę gazową. Czasami reduktory lpg i sterowniki gazowe. Niekiedy łudząco podobne do produktów polskich albo włoskich firm. Oczywiście dla typowego gazownika ich obecności na GasShow 2019 kompletnie nic nie wnosi.

super impex

Targi GasShow 2019 - podsumowanie

Tegoroczne targi prezentowały się znacznie lepiej niż zeszłoroczne. Niestety znowu zabrakło największych graczy takich jak : AC, KME, LpgTech. W sumie nic ciekawe ani nic nowego nie zostało zaprezentowane na tegorocznych targach. Nadchodzi coraz większymi krokami era instalacji lpg do wtrysku bezpośredniego. Jednak na tegorocznych targach znowu nie dało się tego zauważyć.

Nuda, nuda, nuda………..