Hercules Blue wtryskiwacze lpg

Hercules Blue listwa wtryskowa

Listwa wtryskowa Hercules Blue to dosyć nowy produkt na rynku instalacji lpg. Zobacz jak te wtryski wypadają w

Hercules Blue wtryskiwacze LPG

 

Wtryskiwacze Hercules Blue produkuje firma AG Centrum z Radomia. To znany na polskim rynku producent instalacji lpg takich jak Blue Box albo sterownik AGC Zenit Pro. Od pewnego czasu mają w ofercie ciekawą rodzinę wtryskiwaczy Hercules. W skład tej rodziny wchodzą pojedyncze wtryskiwacze Hercules. Więcej o nich możesz przeczytać w innym wpisie na moim blogu -> //lpgmasters.pl/subaru-outback-h6-245km/. Wyglądem i budową przypominają wtryskiwacze Barracuda albo wtryski  lpg Yeti.

Z tej  rodziny wtryskiwaczy pochodzą też o całkiem odmiennej budowie wtryskiwacze Hercules Blue. Wydaje mi się, że wybór nazwy tych wtrysków gazowych nie jest zbyt szczęśliwy. W główniej mierze dlatego że, mają one całkiem inną budowę zewnętrzną i wewnętrzną.  Wtryskiwacze Hercules Blue budową i z wyglądu przypominają wtryski Valtek albo wtryskiwacze AC W01.

 Hercules Blue – budowa

Listwa wtryskowa Hercules Blue powstała na starym sprawdzonym wzorze wtryskiwaczy lpg. W ogólnym założeniu to typowa konstrukcja. Do dzisiaj najczęściej stosowany sposób budowy wtryskiwaczy lpg. Na pierwszy rzut oka każdemu wtryskiwacze Hercules Blue skojarzą się z listwą wtryskową Valtek. Faktycznie tak jest, ale to tak jakby mówić, że VW Golf jest taki sam jak BMW X5 bo oba maja po 4 koła i kierownicę. Pamiętaj, że pozory mylą, dlatego warto zapytać o radę dobry warsztat lpg Warszawa . Wszystko co najlepsze ukryte jest wewnątrz pod metalowym korpusem. Te wtryskiwacze są wykonywane ze zdecydowane lepszych jakościowo materiałów niż wtryskiwacze lpg Valtek. Dzięki temu są one trwalsze i szybsze od produkowanych od lat innych wtryskiwaczy.

  • Moim zdaniem najważniejsza modyfikacja w porównaniu z innymi podobnymi konstrukcjami to użycie w tłoczkach wulkanizowanych „pastylek” gumowych. W dodatku są one pokryte specjalną powłoką zmniejszającą tarcie podczas pracy.
  • producent gwarantuje, że potwierdził w testach, że wtryskiwacze są w 100% odporne na wycieki gazu.
  • na pewno inna duża zaleta to, to że wtryskiwacz jest fabrycznie skalibrowany.
  • dzięki dopracowanej konstrukcji wtryskiwacze są odporne na jakość gazu LPG. Powszechnie wiadomo, że z czystością gazu bywa różnie.

 

Porównanie wtryskiwaczy

Ze względu na budowę wtryskiwacze Hercules Blue warto porównywać z takimi konstrukcjami jak na przykład listwa wtryskowa AC W01. Oba maja podobną konstrukcje i poziom cenowy.

Bardzo ważny parametr, pokazujący za razem jakość produktu to czas otwarcia i zamknięcia wtryskiwacza. Mówiąc prostym językiem ile czasu potrzeba aż tłoczek wtryskiwacza jest całkowicie otwarty. Analogicznie ile czasu potrzebuje tłoczek wtryskiwacza żeby całkowicie się zamknąć po odłączeniu zasilania.

  • Wtryskiwacz Hercules Blue ma  czas otwarcia około 2,4ms, a czas zamknięcia około 2,2ms
  • Wtryskiwacze AC W01 ma czas otwarcia również około 2,4ms (lub nawet nieco mniejszy). Czas zamknięcia za to wynosi około 2,0ms.
  • Wydajność liczona w przeliczeniu KM/cylinder wynosi dla wtrysków Hercules Blue do 50KM/cylinder. Odpowiednio wtryskiwacze AC W01 (w wersji podstawowej) mają wydajność około 40KM/cylinder.

Podsumowanie

Listwa wtryskowa Hercules Blue jest technicznie ciekawym produktem. Przede wszystkim charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakość/cena. W konsekwencji za rozsądne pieniądze dostajesz dobrej jakości wtryskiwacze lpg. Zapomnij o wtryskiwaczach Valtek kiedy masz dostęp do tych wtryskiwaczy.

W dodatku zwrócę Ci uwagę, że bezpośrednim konkurentem dla tych wtryskiwaczy jest listwa wtryskowa AC W01. W praktyce oba produkty mają bardzo zbliżone parametry.Moim zdaniem spokojnie możesz założyć jedną czy druga listwę wtryskiwaczy. Nie zadawaj mi pytania który wtryskiwacz jest lepszy. Obie listwy wtryskowe mają podobny poziom jakościowy i techniczny. Dlatego spokojnie możesz założyć jedną albo drugą.