Przełącznik gaz benzyna KME DG7 RGB

KME DG7 RGB panel kierowcy

Firma KME wypuściła na rynek nowy panel kierowcy do swoich sterowników Nevo o nazwie DG7 RGB. Jest to

Panel kierowcy DG7 RGB - więcej niż przełącznik

panel kierowcy DG7 RGB to najnowsze dzieło firmy KME. Przełącznik ten będzie od tej chwili standardowym wyposażeniem każdego zestawu KME Nevo-sky. Jest to rozwinięcie przełącznika DG 5. W stosunku do poprzednika tym razem mamy nie 5 a 7 diod LED. W dodatku możemy ustawiać w sposób dowolny gamę kolorów. Warto zaznaczyć, że najnowszy panel kierowcy wyróżnia się wyjątkową elegancją, starannością wykonania i dbałością o szczegóły.

Przełącznik rodzaju paliwa gaz/benzyna DG7 RGB będzie w każdym zestawie KME Nevo-Sky i KME Nevo-Sky DIRECT.

Po raz pierwszy można było ten przełącznik zobaczyć na targach branży gazowej GasShow 2017  Warszawie //lpgmasters.pl/gasshow-2017/  Nowy przełącznik gaz/benzyna jest zdecydowanie ładniejszy niż poprzednie przełączniki rodzaju paliwa. Opcjonalnie można dokupić oddzielnie srebrny pierścień, który wykonany jest z aluminium. Trzeba przyznać że tan metalowa obrączka dodaje uroku i klasy przełącznikowi DG7 RGB.

Panel kierowcy DG7 wyróżnia się od poprzednich paneli kierowcy tym, że można indywidualnie wybrać kolor świecenia diod.

Jeżeli masz instalację gazową ze sterownikiem Nevo i masz starszy tym przełącznika, to możesz bez problemu wymienić go na najnowszy typ DG7 RGB. Wystarczy odpiąć wtyczkę od starego przełącznika i podłączyć ją do nowego. Potem jeszcze tylko wybrać w programie konfiguracyjnym odpowiedni typ panelu kierowcy i gotowe.

Cała operacja zajmuje około 5-10 minut.

Warto wspomnieć, że przełącznik DG7 jako chyba pierwszy na rynku ma możliwość ustawiania częstotliwości dźwięku jaki wydaje buzer. KME zebrało opinie użytkowników instalacji lpg KME Nevo i zwrócili oni uwagę, są osoby które słabo słyszą pewne częstotliwości dźwięków. Dlatego teraz można indywidualnie ustawić sobie powiedzmy czy chcemy mieć dźwięk na przykład 1000 Hz czy może lepszy dla ciebie będzie 1300 Hz a może 800 Hz? Albo jeszcze inna częstotliwość ? Teraz sam o tym decydujesz !

Przykładowa konfiguracja panelu kierowcy DG7 RGB

KME DG7 RGB panel kierowcy

  • zielone i czerwona LED  — diody poziomu gazu
  • niebieska LED — dioda stanu pracy
  • fioletowa dioda LED — dioda podświetlenia
  • biały podświetlony przycisk wyboru gaz/benzyna
  • czujnika natężenia światła nad diodą niebieską