Sterownik AEB Mars MP48 instalacja LPG

Sterownik Mars MP48

Mało znana w Polsce marka instalacji LPG MARS MP48. Co to jest, jakie ma możliwości?

Sterownik Mars MP48

Sterownik Mars MP48 to kolejne wcielenie-klon produktu włoskiej firmy AEB. Wygląda na to, że ta firma na lewo i prawo sprzedaje ten sam towar, który występuje pod różnymi nazwami. 


Spis treści


Sterownik AEB Mars MP48

Jak przystało na włoskich cwaniaczków postarali się, żeby każdy klon ich pierwotnego sterownika LPG wymagał specjalnego oprogramowania.  Tak też jest w przypadku tego sterownika. Musisz mieć dedykowany program żeby zobaczyć jak skonfigurowany do pracy jest sterownik Mars MP48. Podobnie wygląda sprawa z kalibracją instalacji LPG. Niestety to typowa zagrywka firmy AEB, kasa musi płynąć szerokim strumieniem.

Na szczęście my w >>LpgMasters << dysponujemy oprogramowaniem  do tego sterownika i potrafimy zrobić strojenie i naprawy instalacji LPG Mars MP48. Jeżeli szukasz pomocy to skontaktuj się z nami, pod tym linkiem znajdziesz kontakt do nas naprawa instalacji gazowej sterownik Mars MP48 . Pomożemy Ci jeżeli potrzebujesz zrobić strojenie instalacji gazowej , serwis a także naprawę instalacji LPG ze sterownikiem Mars MP48.

Co potrafi ten komputer LPG ?

Powiem wprost, ten sterownik to nie jest żadne cudo. Ot, po prostu kolejny przeciętny komputer gazowy do popularnych, niezbyt nowoczesnych samochodów. Szczerze mówiąc nie cenię wszelkich klonów produktu firmy AEB. Zdecydowanie bardziej preferuję polskie produkty, takie jak choćby Stag, KME czy LpgTech. Polskie sterowniki LPG zdecydowanie przewyższają możliwościami włoskie sterowniki.

W takim razie co oferuje Mars MP48. W gruncie rzeczy minimalne potrzebne funkcjonalności. Nic więcej.

  • archaiczna mapa gazowa w postaci macierzy
  • odczyt sondy Lambda
  • diagnostyka (bardzo prymitywna) wtryskiwaczy gazowych
  • bardzo proste (prymitywne) korekty od temperatury
  • podgląd pracy wtryskiwaczy benzynowych
  • obsługuje kilka „dedykowanych” wtryskiwaczy LPG oferowanych przez producenta tej instalacji LPG

Właściwie to wszystko. Mało, bardzo mało ale dla samochodów z lat 2000-2010 wystarczy.

Jeżeli chodzi o wtryskiwacze gazowe, to na szczęście my w LpgMasters potrafimy zrobić tak, żeby ten sterownik gazowy potrafił prawidłowo sterować pracą dowolnego wtryskiwacza LPG. Jeżeli masz problemy z „fabrycznymi” wtryskami gazowymi to my potrafimy przystosować sterownik Mars MP48, żeby idealnie pracował z takimi wtryskami jak Barracuda, Yeti albo wtryskiwacze AC W031 . W zasadzie potrafimy skonfigurować parametry sterowania dla dowolnego wtryskiwacza LPG.

Jeżeli chcesz wymienić stare wtryskiwacze na nowe i lepsze zapraszamy do naszej firmy.

Program do strojenia instalacji LPG

Poniżej widzisz jak wygląda główne okno programu do podglądu parametrów instalacji LPG.

Mars MP48 program do strojenia instalacji LPG

Sam widzisz, że nawet estetyka tego programu jest z poprzedniej epoki. Niestety program jaki pozwala zaprogramować sterownik Mars MP48 pozwala tylko na konfigurację instalacji gazowej w stopniu umiarkowanym. Nie spodziewaj się fajerwerków jeżeli masz taka instalację LPG. Na pewno brakuje podglądu napięcia zasilania. Prosta a zarazem przydatna, zwłaszcza przy naprawach funkcjonalność. 

Moim zdaniem podstawową wadą tego sterownika jest niewielka liczba obsługiwanych wtryskiwaczy LPG. Składa się z zaledwie paru pozycji. Dla porównania polskie komputery gazowe takie jak Stag Qbox, KME Nevo, Zenit Blue Box, Optima  potrafią perfekcyjnie współpracować z 20-30 typami wtryskiwaczy gazowych. Najlepiej sam porównaj jakość włoskiego i polskiego oprogramowania.

Dla porównania zobacz jak rozbudowane są opcje konfiguracji w typowym polskim sterowniku LPG.

Optima Nano program do regulacji instalacji lpg

Zobacz na mój artykuł na blogu o –>> polskim sterowniku Optima Nano . Wybrałem taki sterownik do porównania, ponieważ zarówno Optima Nano  jak i Mars MP48 to sterowniki z segmentu ekonomicznego. Mimo to różnica w jakości oprogramowania, wykonania i samego działania to jest przepaść. Polski sterownik przewyższa włoskiego konkurenta o 2-3 poziomy !!!

Mars MP48 – moja opinia

Co dobrego jest w tym włoskim sterowniku LPG? W zasadzie nic. To przestarzała konstrukcja, która nadaje się do samochodów mających 10-15 lat.

Czy ta instalacja działa? Tak działa ale…. tandeta zawsze będzie tandetą.

Z dobrych rzeczy mogę tylko napisać to, że jeżeli masz sterownik Mars MP48 to my w LpgMasters potrafimy zrobić regulację i naprawy instalacji opartej na tej elektronice sterującej.

Zapraszamy do siedziby naszej firmy w Warszawie. Telefon i adres znajdziesz na stronie www w zakładce Kontakt.

Jeżeli masz instalację LPG z pokazanym tutaj sterownikiem, to jego wymiana na nowocześniejszy jest z reguły nieopłacalna. Warto to robić tylko wtedy, kiedy komputer gazowy uległ awarii.