wtryskiwcze Flipper nowa listwa polskiej produkcji

Wtryskiwacze Flipper 4 cylindry

Wtryskiwacze Flipper to ciekawa alternatywa dla wtrysków Valtek ale także dla wtryskiwaczy Lovato i wielu innych. Sprawdź sam

Wtryskiwacze Flipper

Na polskim rynku od dawna na dobre zagościły wtryskiwacze Barracuda. Praktyka pokazała, że to jest wyrób klasy światowej. Może nie wszyscy wiedzą, że wtryskiwacze Barracuda produkuje polska firma Alex z Białegostoku. Teraz pojawił się młodszy brat Barracudy  czyli wtryskiwacze Flipper


Spis treści


Więcej o samym producencie znajdziesz na przykład w Wikipedii wtryskiacze Barracuda Alex Autogas. Mówiąc precyzyjnie to producent oferuje listwę wtryskową Flipper. To ważna uwaga, ponieważ wtryskiwacze Barracuda mogą być używane pojedynczo, a wtryskiwacze Flipper dostępne są wyłącznie w postaci listwy wtryskowej. To jest pierwsza wizualna różnica między tymi wtryskiwaczami.

Jeżeli chcesz wiecej dowiedzieć się o tych wtryskiwaczach, sprawdzić czy pasują do Twojego samochodu to skontaktuj sie z nami. W LpgMasters potrafimy prawie każdy sterownik LPG przystosować do pracy z wtryskiwaczami Flipper. Nasz >> serwis LPG Warszawa << potrafi często przeprowadzić taką operację bez konieczności zostawiania samochodu w warsztacie.

Na zdjęciu poniżej widzisz listwę Flipper i wtryskiwacze Lovato, które też dostępne są w formie listwy wtryskowej.

wtryskiwacze Flipper zamiast wtryskiwaczy Lovato

Dane techniczne

Wymienię tylko najważniejsze z punktu widzenia pracy instalacji LPG w samochodzie :

  • czas otwarcia            2,3[ms]
  • czas zamknięcia        1,5[ms]
  • przepływ gazu LPG    120 NL/min
  • żywotność                200 milionów cykli
  • gwarantowany przebieg ( statystycznie) 60 000km

W skrócie powiem Ci, że te parametry są przyzwoite, może nawet ciut więcej niż przyzwoite.

Ciekawie wygląda porównanie parametrów Flippera i Barracudy czyli wtryskiwaczy z wyższej półki.

porównanie wtryskiwaczy LPGWidzisz że, tabelka jasno pokazuje pod jakie oczekiwania rynkowe są produkowane wtryski Flipper. Na pewno nie jest to konkurencja dla wtryskiwaczy Barracuda. Wtryskiwacze Flipper to dobre połączenie przyzwoitych parametrów i rozsądnej ceny. Flipper-y to typowe wtryskiwacze ze średniej półki jakościowej i cenowej.

W tym tkwi ich zaleta !!! Zdecydowanie przewyższają jakością wykonania, kulturą pracy i parametrami technicznymi wciąż popularne czerwone wtryskiwacze Valtek. Listwa wtryskowa FLIPPER, to dobry wybór jeżeli bierzesz pod uwagę stosunku jakości do ceny.

Na przykład po co inwestować w oryginalne wtryskiwacze Lovato skoro dobry gazownik skonfiguruje sterownik Lovato Smart do współpracy z Flipper-ami. Dostajesz lepsze wtryskiwacze za mniejsze pieniądze niż oryginalne wtryskiwacze Lovato. To opłaca się.

Z pewnością wielką zaletą jest to, że wtryskiwacze Flipper bardzo dobrze toleruje tragiczną jakość gazu LPG na polskich stacjach.

Uważam że, parametrami Flipper-y są bardzo zbliżony do znanych i popularnych wtryskiwaczy AC W01. Na pewno bez problemu mogą być dla siebie zamiennikami.

Co wyróżnia wtryski Flipper?

Listwa wtryskowa FLIPPER jest produkowana i testowana zgodnie z wymogami amerykańskiej normy SAE-J1832-2001. Warto zwrócić uwagę na wykres porównujący wydajność wtryskiwaczy Flipper i wtrysków Barrcuda.

wtryskiwacze Fllipper i wtryski Barracuda porównanie wydajności

Co ciekawego możesz z tego wykrsu odczytać ? Widzimy tutaj minimalny stabilny czas otwarcia wtryskiwacza LPG. Ten czas powinien być jak najkrótszy. Wykres pokazuje, że wtryskiwacze Flipper pracują stabilnie od około 2,15ms. A wtryskiwacze Barracuda pracują stabilnie od około 1,8ms. 

Znowu wtryski Barracuda wypadfają lepiej ale dlatgo, że są to wtryskiwacze z „wyższej półki” zarówno cenowej  jak i technicznej. 

Czas owtwarcia jaki maja wtryskiwacze Flipper –> 2,15ms też jest bardzo dobrym czasem w stosunku do ich bezpośrednich konkurentów. A więc wtryskiwaczami LPG takimi jak AC W01 albo Hercules Blue

Proces technologiczny

Po pierwsze listwa wtryskowa FLIPPER posiada nową konstrukcję tłoczków oraz kompaktową obudowę. Producent zastosowanie mniejszy i lżejszy tłoczek. W efekcie podczas pracy działają na niego mniejsze sił. Producent zapewnia, że zastosował specjalny proces wulkanizacji tłoczków wtryskiwaczy. Dzięki temu elementy gumowe dłużej zachowują elastyczność, nie ulegając deformacji i degradacji.

Pokaże Ci jeszcze ( bez wchodzenie w techniczne rozważania) wykres wydajności wtrysków Flipper w funkcji średnicy dyszy wylotowej. 

wtryskiwacze Flipper przepływ gazu w funkcji ciśnienia LPG

Z wykresu jasno widać, że zwiekszanie średnicy dyszy wtryskiwacza ponad 3,2mm nie ma sensu ponieważ dalesze zwiększanie średnicy nie wpływa na zwiększenie przepływu gazu przez wtryskiwacz. 

Producent twierdzi, że uszczelnienia tłoczków są wykonane ze specjalnych mieszanek fluorokauczukowych (FKM). Przekłada się to na podawanie takich samych dawek paliwa, nawet w długim czasie użytkowania wtryskiwacza. Oznacza to, że do każdego cylindra w silnika będzie wtryskiwana taka sama dawka paliwa. Mówiąc prostym językiem silnik będzie pracował ładniej, równiej i nie bedzie nadmiernego drżenia.

Podsumowanie

Polecam wtryskiwacze Flipper każdemu kto potrzebuje przyzwoitych wtryskiwaczy LPG w przystępnej cenie.

Nie są to najlepsze wtryskiwacze na rynku. Producent wprowadzając te wtryskiwacze na rynek zakładał, że ma to być wtryskiwacz gazowy „dla ludu”. Jeżeli szukasz dobrych wtryskiwaczy ze średniej półki cenowej z czystym sumieniem mogę polecić Ci wtryskiwacze Flipper.

Zapomnij o wtryskiwaczach Valtek ! Chesz dobre i wydajne wtryskiwacze LPG kup wtryskiwacze Flipper albo wtryski AC W01.