wtryskiwacze Lovato

Wtryskiwacze Lovato wymiana na inne

Oryginalne wtryskiwacze Lovato mają słabą jakośc i wytrzymałość na polski gaz. Zobacz jak można zamiast nich użyć

Instalacja Lovato Smart

Włoska instalacja LPG Lovato Smart to niestety nadal często spotykany „wynalazek” w samochodach. Praktyka pokazała, że w polskich realiach podzespoły tej instalacji są mało trwałe. Więcej o instalacji Lovato Smart przeczytasz w innym wpisie na moim blogu , zobacz ten wpis  Lovato Smart — instalacja LPG . Wtryskiwacze Lovato wymiana ich na inne, dużo lepsze to podstawa i konieczność. Tak pokazuje życie. Niestety wtryskiwacze Lovato są bardzo zawodne a w dodatku bardzo łatwo ulegają zabrudzeniu.

Instalacja LPG Lovato Smart Audi A6

Kolejna sprawa to jakość montażu instalacji LPG. Najczęściej o podjęciu decyzji o wyborze konkretnego warsztatu gazowego decyduje cena jaki życzą sobie za wykonanie montażu gazu. Jeżeli chcesz zrobić porządny montaż instalacji LPG albo zrobić poprawki po innych partaczach to skontaktuj się z nami LpgMasters montaż i serwis instalacji LPG . Na zdjęciu powyżej widzisz jak wygląda klasyczny tani montażu LPG. To taki typowy „wrzut pod maskę” robiony w 6 godzin.  Tak wiem, są tacy którym to pasuje i będą szczęśliwi……. do pierwszej awarii instalacji LPG albo uszkodzenia silnika w samochodzie.

Co jest źle, o co chodzi ?

Na razie na boku zostawiam estetykę montażu instalacji gazowej w samochodzie. Wystarczy, że spojrzysz na zdjęcie powyżej i wszelkie słowa są zbędne. Na początek skupmy się na sprawach czysto technicznych. Zacznijmy od błędów fundamentalnych, które łatwo zauważy nawet laik.

Przede wszystkim bardzo długie wężyki między wtryskiwaczami LPG a silnikiem. Ten kto montował instalację LPG w tym samochodzie „postarał” się żeby te wężyki miały około 15cm. To bardzo dużo !!! Ogólna zasada jest taka, że wężyki podające gaz do silnika powinny być jak najkrótsze. Czasami nie jest to fizycznie możliwe do zrealizowania, a w omawianym samochodzie nie było z tym problemu. To tylko kwestia lenistwa gazownika i taniości montażu. 

Po prostu jaka płaca, taka praca. Tanio chciałeś, to taniochę dostałeś.

Zbrodnia niedoskonała

To co widzisz na zdjęciu poniżej to skrajny brak odpowiedzialności i głupota. Jakiś spryciarz użył w instalacji gazowej LPG zwykłego plastikowego trójnika od węża ogrodowego !!! Wiedz, że takie postępowanie to proszenie się o śmierć.

trójnik do instalacji LPG

Do tego celu przeznaczone są specjalne trójniki metalowe. Czasami można użyć trójnika plastikowego ale wykonanego ze specjalnego materiału odpornego na temperaturę i kontakt z gazem.

Wtryskiwacze Lovato wymiana na AC W031

Na zdjęciu widzisz porównanie oryginalnych wtryskiwaczy Lovato i wtryskiwaczy AC W031 produkowanych w Polsce przez firmę AC.

wtryskiwacze Lovato wymiana na AC W031

Na moim blogu kilkukrotnie opisywałem te wtryskiwacze. Dlatego nie będę kolejny raz podawał ich zalet i parametrów technicznych. Bez wątpienia wtryski AC W031 są zdecydowanie lepsze od  wtryskiwaczy Lovato. Wtryski AC mają zdecydowanie lepsze:

  • parametry techniczne
  • żywotność
  • kulturę pracy
  • precyzyjne dawkowanie gazu

wtryskiwacze AC W031 zamiast Lovato Smart

Kolejna wielka zaleta Wtryskiwaczy AC W031 to, to że są pojedyncze. Dzięki temu można zrobić lepszy montaż instalacji LPG W samochodzie. Po pierwsze i najważniejsze pojedyncze wtryskiwacze można zamontować bliżej wtryskiwaczy benzynowych. W efekcie wężyki podające gaz do silnika są dużo krótsze.

W opisywanych tutaj przypadku pacjentem było Audi A6 z silnikiem V6. Zastosowanie pojedynczych wtryskiwaczy gazowych AC W031 pozwoliło skrócić wężyki gazowe o ponad 50% w porównaniu do tego co było pierwotnie na wtryskiwaczach Lovato.

Warto jeszcze, żebyś zwrócił uwagę na wąż gumowy łączący skrajne dolne wtryskiwacze na zdjęciu powyżej. Wydaje się, że to szczegół ale ten szczegół ma duże znaczenie. Pierwotnie w instalacji gazowej tego węża nie było (zobacz zdjęcie na samej górze).

Dlaczego zabrakło tego węża wcześniej? Odpowiedź jest banalnie prosta i padła już wcześniej. Tanio chciałeś, to taniochę dostałeś. 

Podsumowanie

Mimo że, to przykre to muszę uczciwie powiedzieć, że instalacja Lovato Smart to jest przestarzałą tandeta. Jeżeli zaczyna szwankować to warto zadbać o to żeby wymienić przede wszystkim wtryskiwacze na porządne. Na przykład polecam porządne polskie wtryskiwacze : AC W031 albo Barracuda  lub Yeti. Do tego dobry gazownik i wszystko będzie w porządku.